نازل مخازن FRP

 

نازل مخزن FRP یک قطعه کوچک پلاستیکی و بعضا آلومینیومی، برنجی یا استیل است که وظیفه پخش آب و یا جمع‌آوری آن را در مخازن FRP و فلزی به عهده دارد.

نازل سختی گیر یا افشانک سختی گیر در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید شده و دارای یک ورودی و یک بدنه نسبتا بلند توری شکل هستند .

نازل بالا و پایین مخزن FRP سایز 3/4 اینچ وسیله ای هستند که آب وارد شده در داخل فیلترهای شنی ، کربنی و رزینی  را یکنواخت می کنند تا آب با جریان یکسان و به طور مساوی بر کل فیلتر وارد شود .

جلوگیری از فرار رزین و سیلیس به همراه آب هنگام عملکرد یا در زمان بکواش یا احیا مورد استفاده قرار می گیرند.

این ها به دلیل داشتن منافذ بسیار ریز و جاگذاری مناسب برای شیرهای سخت گیر ، فیلتر شنی و کلگی  FRP سبب سهولت کار  در نصب و راه اندازی   فیلتر های FRP شنی ، کربنی و رزینی می گردد.

 

شیار روی این فیلتر بستگی به سایز دانه های مواد داخل مخازن FRP دارد، که معمولا بین ۰٫۱ تا ۰٫۵ است.

 

انواع نازل ها در تصفیه آب و فاضلاب :

  • فیلتر شنی
  • فیلتر کربن
  • سختی گیر رزینی
  • میکس بد

 

 یک نازل دارای چند جزء اصلی است:

صافی برای حذف محیط یا سنگریزه بست بندی،

یک روزنه کنترل آب و یک لوله اگزوز با یک روزنه (ها) برای کنترل جریان هوا. نازل ها ممکن است به ناحیه باز شیارهای صافی تکیه کنند تا افت هد کنترل کننده را برای توزیع خوب فراهم کنند

یا یک روزنه مستقل در داخل مجموعه اغلب ترجیح  می شود. شیارهای صافی می توانند تا حدی با رسانه مسدود شوند. این افت سر را در سراسر شکاف ها تغییر می دهد. اگر دهانه کنترل در داخل بدنه نازل باشد و شکاف ها دارای ناحیه باز بزرگ تری باشند، تاثیر کمتری از شکاف های مسدود  نسبی بر سر از دست دادن سر از طریق نازل خواهد داشت.